Lloyd’s Register získal akreditaci UKAS pro ISO 50001:2018

Lloyd’s Register získal akreditaci UKAS pro provádění akreditované certifikace podle revidovaného standardu systému energetického managementu ISO 50001:2018 (EnMS).

Po posouzení ze strany UKAS je Lloyd´s Register (LR) součástí první skupiny certifikačních orgánů, které úspěšně dosáhly akreditace pro revidovaný standard systému energetického managementu (EnMS) ISO 50001: 2018.

Nová revize standardu ISO 50001 byla zveřejněna 21. srpna 2018 a je v souladu se strukturou Přílohy SL a tedy v souladu se všemi novými a revidovanými standardy ISO. Tím je zajištěna vysoká úroveň kompatibility s ostatními standardy systémů managementu, což vede ke zlepšení efektivnosti.

Kevin Smith, vedoucí marketingu, Lloyd's Register, řekl o udělení akreditace: „Revize ISO 50001 z roku 2018 klade velký důraz na neustálé zlepšování energetické náročnosti. Společná struktura na vysoké úrovni (High Level Structure) usnadňuje integraci do integrovaného systému řízení a pomáhá organizacím realizovat úspory energie a snížit dopad na životní prostředí. Akreditovaná certifikace dává organizacím jistotu, že LR a její hodnotitelé byli nezávisle ověřeni a mohou auditovat EnMS podle revidovaného standardu.“

LR nabízí celou řadu služeb v oblasti ISO 50001: 2018, stejně jako veřejné kurzy a firemní školení, která vám pomohou maximálně využít váš systém EnMS a zajistit hladký přechod na nový standard. 

Při všech významných změnách v oblasti systémů energetického managementu je společnost Lloyd's Register v čele komunikace těchto změn. Nabízíme širokou škálu služeb v oblasti certifikace podle ISO 50001, stejně jako veřejná a firemní školení ve firmách, jejichž cílem je pomoci organizacím zajistit efektivní fungování systému. Sledujte proto průběžně naše webové stránky www.lrqa.cz pro další aktuální informace v oblasti systémů energetického managementu nebo nás kontaktujte na: prague@lr.org