Nový standard ISO 45001 se blíží vydání

Práce na změnách druhého návrhu standardu ISO 45001- strategickém systému řízení BOZP v organizaci, byly dokončeny. Minulý týden se sešla pracovní skupina ISO / PC 283 pro vývoj ISO 45001 v Melace v Malajsii, k vypracování finálních technických změn v tomto standardu. Ústřední sekretariát ISO nyní určí, zda může být tato verze standardu již zveřejněna, nebo je-li zapotřebí konečný návrh mezinárodní normy (FDIS). V případě FDIS lze nejdříve očekávat vydání v březnu 2018.

"Během našeho setkání v Malajsii jsme upřesnili několik termínů ve standardu a řešili významné problémy, které byly vzneseny," vysvětluje Steve Williams, manažer systému a řízení společnosti Lloyd's Register, který je členem ISO / PC 283.

"Vítáme nejnovější vývoj ISO 45001 a pozitivní dopad, který tento standard bude mít na celém světě. BOZP je středem toho, co děláme v Lloyd's Register a jsme nadšeni, že spolupracujeme s našimi klienty tak, abychom zajistili, že jejich systémy jsou dostatečně robustní a že jejich zaměstnanci jsou přesvědčeni o důležitosti BOZP jako součásti jejich pracovního prostředí", komentoval Duane Wood, marketingový ředitel společnosti Lloyd's Register Management Systems.

Úplný popis této události si můžete přečíst v Malajsijských „New Straits Times“ zde: https://www.nst.com.my/news/nation/2017/09/283262/osh-stakeholders-discuss-iso-45001-melaka-meet

U všech hlavních standardů ISO, které jsou revidovány, je společnost LRQA v čele komunikace těchto změn. Nabízíme širokou řadu služeb v oblasti hodnocení, stejně jako veřejné a interní školení ve firmách, které jsou zaměřeny na to, aby pomohly organizacím zajistit snadný přechod na nové standardy.

Více informací o vývoji ISO 45001 naleznete na webové stránce ISO: https://www.iso.org/standard/63787.html

Pro další novinky ke standardu ISO 45001 sledujte naše webové stránky www.lrqa.cz nebo nás kontaktujte na: prague@lr.org