V novém čtvrtém vydání „BRC Global Standard for Consumer products“ se očekávají významné změny

Cílem nového vydání je poskytnout širší prostor pro uplatnění zjednodušením rozsahů, zpřesněním a zjednodušením požadavků a zvýšením srozumitelnosti.

Pro zvýšení účinnosti na rizika zaměřeného Standardu, dochází k rozdělení na dva standardy. Toto rozdělení je založeno více na procesní a komerční podobnosti než na technických funkcích. To má zajistit lepší podporu Standardu a posilovat uznání zadavatelů. I nadále bude každý ze standardů rozdělen do úrovně 1 a 2 (základní a vyšší požadavky).

Standard pro osobní péči a úklidové prostředky bude zahrnovat výrobní procesy pro výrobu kosmetiky a osobní hygieny, nepředepisovaná léčiva, zdravotní pomůcky, úklidové prostředky nátěrové hmoty, svíčky, obalové folie pro potraviny, kuchyňské utěrky, toaletní papír, gumové/plastové rukavice, podložky, inkontinenční pomůcky, dámskou hygienu a plenky.

Obecné výrobky zahrnují výrobní procesy pro nábytek, hračky, elektrické baterie, dopravní prostředky, jako jsou bicykly a loďky, nádobí, papírové předměty, šperky a textil.
Hodnocení neshod zůstává nezměněno. Výsledky certifikace se mění s cílem podpořit rozdílný přístup a zlepšování. Úroveň 1 bude hodnocena prošel/neprošel. Úroveň 2 bude hodnocena od AA do D v závislosti na počtu neshod zjištěných při auditu.

Pro další informace o vývoji v BRC Consumer Product sledujte naše webové stránky www.lrqa.cz nebo nás kontaktujte na: prague@lr.org