Návrh ISO/DIS 14001 byl schválen a směřuje k vydání FDIS

Oficiální twitterové stránky Mezinárodní organizace pro standardizaci ISO včera zveřejnily informaci o schválení návrhu mezinárodního standardu DIS 14001 pro systém environmentálního managementu, který znamená, že návrh může postoupit do další fáze FDIS.

"Zatím nemáme informace o přesném datu vydání FDIS (Final Draft International Standard), ale schválení návrhu standardu DIS znamená významný milník v procesu revize standardu ISO 14001 a také dodržení časového harmonogramu směrem k předpokládané publikaci v příštím roce", uvedl Steve Williams, LRQA System and Governance Manager. Tato zpráva následuje oznámení z minulého týdne ohledně schválení návrhu standardu systému managementu kvality DIS 9001, u kterého se předpokládá vydání finální verze návrhu FDIS v březnu 2015. ISO 14001 je světově nejrozšířenější standard environmentálního managementu, s více než 250 000 certifikáty celosvětově.

LRQA je jako člen IIOC (Independent Internationl Organisation for Certification) součástí komisí vytvářejících budoucí podobu standardů systémů managementu včetně ISO 9001 a ISO 14001.

Momentálně není známo konkrétní datum vydání FDIS 9001. Vydání se očekává v březnu 2015 nebo později. Vydání samotného mezinárodního standardu se očekává od září 2015.

Pro více informací o službách LRQA k přechodu na revidované standardy nás kontaktujte na: prague@lr.org.