LRQA získala akreditaci FSSC pro výrobce obalů v potravinářství

LRQA získala u britského akreditačního orgánu UKAS oprávnění k provádění akreditovaných auditů dle standardu FSSC 22000 pro výrobce obalů v potravinářství (FSSC 22000 Packaging). 

Schéma FSSC 22000 představuje komplexní přístup k řízení rizik v oblasti bezpečnosti potravin napříč celým potravinářským řetězcem. Organizace pro certifikaci v oblasti bezpečnosti potravin (The Foundation for Food Safety Certification) rozšířila rozsah certifikace FSSC 22000 o výrobu obalů pro potravinářský průmysl, když vydala PAS 223 - Programy nezbytných předpokladů pro bezpečnost potravin pro výrobce obalů.

“Mnoho významných potravinářských společností hledá pro své výrobce obalů schéma, které bude uznáváno GFSI (Global Food Safety Initiative),” vysvětluje Cor Groenveld (LRQA Global Head of Food Supply Chain Services). “Takže rozšíření rozsahu certifikace nám umožňuje posuzovat širší výběr v rámci celého dodavatelského řetězce po celém světě a tím podpořit zákaznickou důvěryhodnost v potraviny, které si denně kupují a jí.”

Získání akreditace UKAS znamená, že LRQA v rámci posouzení dle mezinárodně uznávaných norem prokázala svou způsobilost, nestrannost a schopnost provádění auditů dle FSSCC 22000 Packaging. Kopii certifikátu FSSC 22000 Packaging Material Manufacturing najdete ZDE.