Auditoři v oblasti bezpečnosti potravin a obalů

Cor Groenveld je globáním produktovým manažerem LRQA. Je inženýrem v oblasti technologie potravin a než začal v LRQA, tak už 10 let působil v oblasti potravinářství. Dříve pracoval na pozici Quality Assurance Manager, kde se zabýval vývojem produktu, výrobou a následnou logistikou v oblasti cukrovinek a potravinářství.

Předtím než se stal globálním produktovým manažerem LRQA, tak pracoval na pozici auditora, vedoucího auditora, lektora a podílel se na vývoji našich produktů. S tím souvisí také Corovi aktivity:  

  • Předseda představenstva Foundation for Food Safety (vlastník certifikačního schématu FSSC 22000)
  • Zástupce Independent International Organisation for Certification (IIOC), v rámci pracovní skupiny pro bezpečnost potravin pod AEC (European Accreditation Commitee)
  • Člen pracovní skupiny ISO - standardy bezpečnosti potravin (včetně ISO 22000)
  • Člen potravin výboru normalizace výboru holandské (NEN)
  • Člen technického výboru Global Food Safety Initiative (GFSI) 

LRQA se podílela na vývoji mezinárodních standardů v oblasti bezpečnosti potravin a poskytuje jak certifikaci dle GFSI schválených standardů, tak licencované školení od FSSC.  

V České republice a na Slovensku působí auditoři LRQA, kteří mohou provádět certifikaci dle standardů: FSSC 22000, ISO 22000, PAS 233, HACCP, BRC Food,  BRC/IoP Packaging a IFS. 

Jiří Bašta

Technický manager LRQA a vedoucí auditor systémů managementu kvality v oblasti bezpečnosti potravin (GMP, HACCP, ISO 22000, FSSC 22000) a systémů managementu kvality v oblasti zdravotnických prostředků (ISO 13485).